Minden ami Állat!!!

Minden ami állat!!! Nállunk minden állatot megtalálsz érdekességeket róluk és tippeket a tartásukhoz és még sok mást!!! Olvasgass nézz körül...!

Itt minden kutyás dologról szó lesz! Kezdjük a világ legszebb kutyusával! Nevetés

 

Jimmy, egy magyar bobtail nyerte el a világ legszebb kutyája címet a budapesti kutya-világkiállításon, amelyre hetven országból 18 ezer kutyát neveztek be.

 
 
 

A Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesülete által immár harmadik alkalommal szervezett fővárosi világkiállításon csak Magyarországot 3374, különböző fajtájú kutya képviselte, és a több mint 18 ezer állat közül a Best in Show győztes, azaz a világ legszebb kutyája címet Bottom Shaker My Secret óangol juhászkutya érdemelte ki.

 

 

A tekintélyes címet elnyert bobtail tenyésztője Szetmár István, tulajdonosa Koroknai József. A győztesnek járó díjat Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter adta át a Hungexpón tartott záróeseményen.

 

 jimmy1.jpeg

 

jimmy2.jpeg

 

 

 

 

Kiskutya az új jövevény!?

kiskutya.jpeg

 

Amikor a családba új jövevény érkezik, a gazdik azt sem tudják mivel kedvezzenek az édes kis csöppségnek, mivel járjanak kedvébe. Gondolom mindenkinek nyílvánavló, hogy a megfelelő táplálásnak nagy szerepe van a pici eb egészséges fejlődésében. Most a tévhiteket feloszlatva olvashattok néhány hasznos jótanácsot.


Mit egyen a „kiskutya”?(7-10hetes)
Fontos hogy kérdezzük meg a tenyésztő mivel etette a kiskutyát. Csak olyan kiskutyust szabad haza vinnünk, aki már nem szopott, hanem legalább 1 hete teljesen önállóan evett. A tenyésztők általában egy drágább bébiknek való elválasztó táppal kezdik az evés tanítását a kicsiknek, többnyire beáztatva. Feltétlenül azzal a táppal kell etetni a kicsit amit megszokott, hiszen megszokott környezetéből kiszakítottuk, legalább ez maradjon állandó a kiskutyának. Ha ezt nem tartjuk be nagy valószínűséggel hasmenése lesz a kicsinek. Később természetesen átállhatunk más tápra. Ezt a következőképpen tehetjük: Keverve adjuk a tápot, arányosan 1 hét alatt növelve az új táp arányát, végül csak azt adva neki.


Mit egyen a „kölyökkutya”?

10-12 hetes korára már megerősödik a kutyusunk. Ekkor már kaphat tőlünk a táp mellett zöldséget, rizst, később már sovány húst, csirkenyakat is. A legegyszerűbb megoldás a kutyus etetésére egy jó minőségű száraz táp. Általában az ár arányában mutatkozik a minőség is. Ne sajnáljuk rá a pénzt, hiszen a legjobb minőségű táplálékra van szüksége a fejlődéshez a kiskutyának. Nagy és kis testű kutyák számára külön tápot vehetünk a jobb minőségű fajtákból. Puppy, azaz kölyök tápot adjunk a kutyusnak, hiszen másra van szüksége mint egy felnőttnek. 



Mi a helyzet az ivással?

Ha nem beáztatott tápot adunk a kicsinek (kizárólag vízben), akkor különös gondot kell fordítanunk az ivásra. A lakás vagy udvar több pontjára s helyezzünk el itató tálat amíg nem jegyzi meg hol a víz, így ha eszébe jut hogy szomjas könnyebben rátalál. Evés után mindenképp kínáljuk meg egy kis vízzel. Fontos hogy a vize mindig tiszta és friss legyen!



Ihat-e tejet a kutya?

A tej nem jó a kutyának. Legtöbbször hasmenést okoz, ne adjunk tejet neki! A tiszta víz a legideálisabb folyadék számára, amibe csepegtethetünk kutyáknak való Béres cseppet.



Mit tegyünk ha hasmenése van a kutyusnak?

A legfőbb, hogy nem kell megijedni, amikor hazavisszük a kutyust a stressztől, környezetváltozástól is lehet 1-2 napig hasmenése. Azonban fordítsunk nagy figyelmet a kicsi székletére. Ha folyékonyabb a széklete, hagyjunk ki 1-2 etetést, majd főtt rizst adjunk a neki amíg nem lesz formás a széklete. Ha nem múlik el, forduljunk állatorvoshoz, aki a megfelelő gyógyszert, antibiotikumot felírja számára! Fontos a kezelés, hiszen hamar legyengül a kicsik teste.



Hányszor kell egy nap ennie a kutyusnak? Mennyit adjunk a kicsinek enni?

Amikor hozzánk kerül a picúr, a tenyésztő javaslatát meghallgatva, minél többször etessük meg a kutyát. Ne adjunk sokat neki, 10 percig hagyjuk előtte az eledelt majd vegyük el tőle, még nem tudja mennyi az elegendő számára. A kezdeti, napi 4-5 etetést 3szori etetés válthatja fel, majd 18 hónapos korától a napi 1, de inkább kétszeri kevesebb táplálék elegendő számára.

Mikor adhatunk csontot a kutyának?
3 hónapos korában, finom, porcogós csontot adhatunk a kicsinek, ha már jól táplálkozik. Ez legyen például csirkenyak. Fontos hogy a felnőtt kutyának se adjunk csöves csontot, mivel szilánkosan törik és átszúrhatja a beleit, ami belső vérzést és halált okozhat.



Azok a jutalomfalatok…

Ne halmozzuk el kedvencünket kutyasütivel. Ha kapnak mindenképp számítsuk bele a napi étkezésbe. Adhatunk rágcsálásképp répakarikát neki vagy a már jól megszokott tápot is. A játékkal is a legtöbb kutyánál elérhetjük a megfelelő motivációt!

 

 

 

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 3
Tegnapi: 3
Heti: 3
Havi: 16
Össz.: 44 788

Látogatottság növelés
Oldal: kutyák
Minden ami Állat!!! - © 2008 - 2024 - lets-go-pets.hupont.hu

A Hupont.hu weboldal szerkesztő segítségével készült. Itt Önnek is lehetséges a weboldal készítés.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »